wtorek, 7 grudnia 2010

Nietypowy model restauracji

Dzisiaj wybierzemy się w podróż do londyńskiej restauracji Viajante (tłum. podróżnik), niesamowitego miejsca, stworzonego przez rodowitego Portugalczyka, Nuno Mendesa.


Viajante to oryginalność, kreatywność i zaskoczenie, to wyjątkowo odważny sposób prowadzenia restauracji oraz być może przodownik nowej ery w branży restauratorskiej.

Jak stwierdził Nuno Mendes, It’s not about being shocking, but it is about being playful. Each ingredient should taste as perfect as it possibly can, its flavour never lost or masked but rather developed and combined in exciting ways that make you fall in love with it all over again.’

Viajante jest prawdziwą mekką dla smakoszy. To miejsce zaprojektowane przez znakomitych architektów oraz uzdolnionych młodych artystów. Jest niesamowitym połączeniem tego co doskonałe oraz tajemnicze. Perfekcyjnie dobrane składniki, perfekcyjnie przygotowane oraz perfekcyjnie podane. Całość urzeka już od samego wejścia. Zarówno wnętrze, jak i samo menu są stworzone dla prawdziwie wymagającej klienteli. Małą różnicą jednak pomiędzy Viajante a niezliczonymi ekskluzywnymi restauracjami jest moment przedstawienia gościom menu. Wręczane jest ono dopiero po zakończeniu posiłku. Odwiedzający restaurację nigdy nie wiedzą, co zaserwuje im szef kuchni. Moga jedynie wybrać ilość dań, które chcieliby skosztować. Wolno im również określić jakie wino życzą sobie do posiłku. Nie zniechęca to jednak zaskoczonych gości. Jak twierdzi sam wlaściciel, znakomity, światowej klasy szef kuchni, nikt nie zgłosił jeszcze żadnych zastrzeżeń ani nie zarządał zwrotu pieniędzy. Doza tajemniczości towarzysząca każdej wizycie jest wręcz świetnym wabikiem na klientów. Potwierdza to również konieczność rezerwowania stolików aż z pół rocznym wyprzedzeniem.
Mniami ;)

Dla zainteresowanych odwiedzeniem restauracji lub chociaż przejrzeniem dodatkowych informacji, linki poniżej
http://www.viajante.co.uk
http://mrandmrsdigital.com/clients/websites/someone/townhallhotel/restaurant-viajante.html

Zdjęcia pochodzą ze strony:
http://gourmettraveller.wordpress.com/2010/05/20/viajante/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz